Turto dalybos - TEMIDIS

Turto dalybos ir dokumentų tvarkymas yra neišvengiami darbai, kurie pirmajame gedulo etape išblaško, tačiau gana dažnai užsitęsia ilgam ir dar labiau apsunkina šį nelengvą gyvenimo laikotarpį. Kartais, net patys artimiausi žmonės susiduria su konfliktais, nes jaučiasi bejėgiai, palikti ir apgauti. Įstatymas negali užkirsti kelio sutuoktiniams ar giminaičiams ginčytis, tačiau tvarkos žinojimas gali sumažinti konfliktų tikimybę ir turto dalybos nevirs skaudžia patirtimi. TEMIDIS advokatai Vilniuje turi ilgametę ir sėkmingą darbo praktiką šioje srityje ir žino visus niuansus ir subtilybes dirbant su turto dalybos klausimais. 

Advokatai Vilnius


  • Turto dalybos: ką reikia žinoti?
  • Turto dalybos po mirties

  • Nekilnojamo turto dalybos

  • Skyrybos: nuo ko pradėti turto dalybas?


Turto dalybos: ką reikia žinoti?

Senovės išmintis byloja, jog turto dalybos turi būti sprendžiamos “šiltomis rankomis”. Šeima kartu randa kompromisus ir surašo visiems tinkantį variantą dar prieš pradedant dalybas. Ar tai būtų turto dalybos skiriantis, kai sutuoktiniai abipusiškai susitaria, kas ir kam atiteks po santuokos nutraukimo. Ar tai būtų turto dalybos po tėvų mirties ar turto dalybos mirus sutuoktiniui, kai būsimas palikimas dalinamas, kol asmuo dar gyvas ir pagal bendrą sutarimą surašomas testamentas. Aišku, tai yra idealus variantas apie kurį retai pagalvojame realiame pasaulyje.  


Turto dalybos po mirties

Artimų žmonių netektis - labai skausmingas įvykis, kuri sunku išgyventi. Prie šio nelengvo išbandymo prisideda slegiantys paveldėjimo rūpesčiai. Turto dalybos po tėvų mirties išsprendžiamos lengviau, jeigu buvo iš anksto sudarytas testamentas. Norintys išvengti galimų konfliktų šeimoje turėtų iš anksto savo šeimos rate aptarti visus paveldėjimo klausimus. 


Jeigu testamentas nebuvo sudarytas, turto dalybos po mirties numatomos pagal tam tikrą šeimos narių eiliškumą. Nustatytos šešios įpėdinių eilės: vaikai, tėvai ir anūkai, seneliai, proanūkiai, broliai, seserys ir t. t. Beje, svarbu paminėti, kad paveldimas ne tik turtas, bet ir skolos, o pats paveldėjimo procesas gali taip pat ir nemažai kainuoti. 


Turto dalybos mirus sutuoktiniui vyksta tuo pačiu principu. Jeigu turto paveldėjimas buvo numatytas mirusiojo testamente arba bendrajame sutuoktinių testamente. Jeigu testamentas nebuvo sudarytas, turto dalybos vyksta pagal įstatyme nustatytą tvarką.

 

Registracija
Internetu arba +37065948043

 


Nekilnojamo turto dalybos

Nesutarimai dėl bendrasavininkų turto dalybos yra vieni dažniausiai pasitaikančių nekilnojamo turto srityje. Ginčai kyla išsiskyrus nuomonėms ir interesams tarp bendrasavininkų. Racionaliausias sprendimo būdas - atidalijimas iš bendrosios nuosavybės. Kiekvienas bendrasavininkas turi teisę bet kada reikalauti atidalijimo. Tokiu atveju teismas tik parenka nekilnojamo turto dalybos būdą. Bendrasavininkų turto dalybos gali būti vykdomos keliais būdais: padalijant turtą arba išmokant kompensaciją. Teisme ginami visų bendrasavininkų interesai ir siūlomas priimtiniausias būdas, o susijusios išlaidos dalijamos proporcingai pagal priklausančią turto dalį.     


Skyrybos: nuo ko pradėti turto dalybas?

Turto dalybos skyrybų atveju retai išsprendžiamos taikiai. Santuoka suiro: sudaužytos širdys, neišsipildžiusios svajonės, nepateisinti lūkesčiai apgaubti liūdesiu ir deginančiomis iš vidaus apmaudo emocijomis. Turto dalybos per skyrybas - nelengva užduotis, tačiau įveikiama. Būna sunku išsaugoti draugiškus santykius su buvusiu sutuoktiniu, tačiau galima pasistengti netapti priešais visam likusiam gyvenimui. 


Ganėtinai lengvai ir neskausmingai turto dalybos pasisiekia toms poroms, kurios pagal išankstinį abipusį susitarimą nusprendė kas ir kam atiteks po skyrybų. Šiuo atveju, skyrybos turto dalybos vyksta taikiai, greitai ir sklandžiai, pasirašant susitarimą raštu. Lengvai išsprendžiamos turto dalybos toms šeimoms, kurios turėjo vedybų sutartį. Tokiu atveju, turto dalybos vyksta griežtai laikantis sutarties sąlygų. Vedybinė sutartis nėra populiari praktika Lietuvoje, tačiau gera žinia yra ta, kad povedybinę sutartį galima sudaryti bet kuriuo santuokos gyvavimo etapu, net skyrybų išvakarėse. Tik svarbu priminti, kad sutartis turi būti sudaryta raštu ir patvirtinta notaro.


Turto dalybos skiriantis priklauso nuo santuokos nutraukimo būdo. Nutraukiant santuoką bendru sutarimu yra sudaroma teisinė sutartis, kurioje aptariamos turto dalybos. Nutraukiant santuoką dėl sutuoktinio kaltės arba nepavykus surasti kompromiso, turto dalybos vyksta vadovaujantis teismo sprendimu. Kelias per teismą yra sunkus išbandymas ir ne visada pateisina sutuoktinių lūkesčius. Turto dalybas teismas vykdo savo nuožiūra, atsižvelgiant ne tik į jo vertę, bet ir kitus aspektus: 

  1. Nepilnamečių vaikų interesus;

  2. Sutuoktinio sveikatos būklę;

  3. Sutuoktinio turtinę padėtį;

  4. Kitas svarbias aplinkybes.

Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, teismas parenka turto padalijimo būdą išklausant sutuoktinių pageidavimus, tačiau paskutiniųjų nuomonė šiuo klausimu teismo neįpareigoja. Skyrybų advokatai Vilniuje užtikrina kvalifikuotas teisines paslaugas ir pagalbą kiekvienam savo klientui skyrybų proceso metu. 

Advokatai Vilnius


APIE MUS


Su TEMIDIS lengva priimti geriausią sprendimą

Dirbame su jumis, kad suprastume jūsų rūpesčius ir padėtume rasti geriausią sprendimą jūsų atveju. Mūsų teisininkai teikia aukščiausios kokybės paslaugas, todėl galite būti tikri, kad Jūsų verslo ir asmeniniais reikalais bus pasirūpinta tinkamai. Esame advokatų komanda, kurios specializacija yra paslaugų teikimas privatiems klientams ir įvairaus dydžio įmonėms. Padėjome tūkstančiams žmonių pasiekti savo tikslus ir rasti geriausius sprendimus..


Mūsų teisininkai yra ekspertai, todėl sugeba rasti tinkamą sprendimą jūsų bylai ar problemai ir žino, kaip tai padaryti efektyviai - greitai ir nebrangiai. Turime patirties dirbant su klientais iš įvairių gyvenimo sričių, todėl galime jums padėti, nesvarbu, su kokio pobūdžio teisiniais iššūkiais susiduriate. Nesvarbu, ar tai būtų komercinis bylinėjimasis, ar įmonių sutartys, ar sužalojimas – mes jums padėsime!


Mes tikime efektyvumu

Teikiame teisines paslaugas asmenims ir įmonėms, įskaitant:

– Žmones, patekusius į autoįvykius ir kuriems reikia pagalbos gauti kompensaciją

– Smulkaus verslo savininkams, ieškantiems teisinių patarimų, kaip steigti savo įmonę ar plėsti veiklą

– Asmenims, kurie buvo suimti ir kuriems reikia patyrusio advokato.

Pagalba civilinėse ir baudžiamosiose bylose;

Sutarčių ir susitarimų rengimas;

Atstovavimas teisminiuose procesuose (įskaitant arbitražą) dėl bankroto ir nemokumo, taip pat ginčuose, susijusiuose su šeimos teise;

Mokesčių konsultacijos.


Siūlome pagalbą visais teisinio proceso aspektais: nuo dokumentų rengimo iki liudytojų paieškos teisminėse bylose ir prireikus net kreipimosi į teismą. Nesvarbu, kokioje byloje esate įsivėlęs – baudžiamojoje ar civilinėje – mes esame dėl Jūsų! Todėl stengiamės, kad kiekviena su mumis praleisto laiko sekundė būtų svarbi ir kiekvienas mūsų paslaugoms išleistas centas būtų to vertas.


Kai jums reikia advokato Vilniuje, Lietuvoje TEMIDIS yra teisingas pasirinkimas.

Didžiuojamės galėdami teikti aiškų, glaustą bendravimą su savo klientais, todėl galite būti tikri, kad sakydami „viskuo pasirūpinsime“, tai ir turime omenyje. Nesvarbu, ar jums reikia pagalbos skyryboms ar testamento sudarymui, mūsų teisininkų komanda padės jums kiekviename žingsnyje.


Žinome, kaip svarbu jums priimti geriausius sprendimus sau, savo verslui ir šeimai, ir esame čia, kad padėtume tai padaryti.  Suprantame, koks įtemptas gali būti teisinių problemų sprendimas, ir norime užtikrinti, kad turėtumėte viską, ko reikia, kad priimtumėte pagrįstą sprendimą dėl tolesnių veiksmų. Kai jums reikia advokato, nėra laiko gaišti. Komandoje TEMIDIS tikime, kad jūsų laikas ir pinigai yra brangūs. Siūlome visas paslaugas po vienu stogu, kad su kuo mažiau vargo gautumėte efektyviausių rezultatų. 


Tikime, kad kiekvienas klientas nusipelno didžiausio mūsų dėmesio ir pastangų. Skirsime laiko atidžiai išklausyti, ką norite pasakyti, paaiškinti, kaip jūsų situacijai taikomi įstatymai, ir sąžiningai patarti, kaip galime dirbti kartu, kad pasiektume jūsų poreikius atitinkantį rezultatą. Ir jei negalėsime jums padėti sprendžiant jūsų atvejo, iš anksto jums pasakysime, kad nereikėtų gaišti laiko ar išleisti pinigų.


 

Registracija
Internetu arba +37065948043