Turto paveldėjimas Vilniuje - TEMIDIS

Kokiais atvejais galite pretenduoti į palikimą? Paveldėjimas pagal testamentą: kas dar gali pretenduoti į turto paveldėjimą? Kaip atliekamas palikimo priėmimas? Visi šie klausimai gali kilti, kai pirmą kartą susidūriama su turto paveldėjimu. Daug neaiškumų ir neatsakytų klausimų padės išspręsti šios srities ekspertai. Advokatų komanda TEMIDIS atsakys į visus Jūsų klausimus ir suteiks kvalifikuotą teisinę pagalbą. 


 • Turto paveldėjimas: kas gali pretenduoti į palikimą?
 • Paveldėjimas pagal testamentą
 • Turto paveldėjimas pagal įstatymą
 • Kaip atliekamas palikimo priėmimas? 
 • Kaip sužinoti apie testamentą?

Turto paveldėjimas


Turto paveldėjimas: kas gali pretenduoti į palikimą?

Pirmasis klausimas, kuris iškyla kalbant apie paveldėjimą -  kas ir kokiais atvejais gali pretenduoti į palikimą? Viskas priklauso nuo to ar asmuo paliko testamentą. Turto paveldėjimas gali būti pagal testamentą arba pagal įstatymą. Testamentas turi būti oficialus, tai yra sudarytas raštu dviem egzemplioriais ir patvirtintas notaro. Testamentas žymiai palengvina turto dalybas, tačiau ne visi jį palieka. 


Paveldėjimas pagal testamentą

Testatorius surašė savo valią, oficialiai patvirtino testamentą ir numatė kam, kiek ir kokį savo turtą jis pageidauja palikti po mirties. Kokių povandeninių akmenų galima sulaukti? Asmuo turi teisę palikti turtą bet kam, nors naminiams gyvūnams ar kuriai nors prieglaudai. Draugai, pažįstami ar net mažai pažįstami, bendradarbiai, kolegos ar net organizacijos - visi gali būti įtraukti į testamentą. Svarbiausia, kad testamente būtų aiškiai ir tiksliai nurodyta kas, ką ir kiek turėtų gauti.


Su palikėjo turtu paveldimos ir skolos, jei tokių yra. Todėl svarbu išnagrinėti testamento turinį ir sužinoti ar nėra įsiskolinimų. Jeigu nusprendėte priimti turto paveldėjimą, privalote priimti atsakomybę už skolinius įsipareigojimus. Būna atvejų, kai tik po mirties sužinoma apie visas skolas. Kartais būna, kad skolos didesnės už paveldėtą turtą. Toks turto paveldėjimas gali atnešti nuostolių. Apsisaugoti nuo nemalonių netikėtumų ir priimti teisingiausią sprendimą Jums padės notaras. 


Svarbu paminėti, kad nepilnamečiai, neįgalūs ar nedarbingi artimi giminaičiai: vaikai, tėvai, sutuoktiniai, išlaikytiniai - visada turi teisę į paveldėjimą, net jei jie nebuvo paminėti testamente. Kiekvienas iš jų gali reikalauti bent pusę turto dalies, kurią būtų gavęs jei nebūtų testamento. Tik atskaičius privalomų įpėdinių dalį, likęs turtas paskirstomas pagal testamentą. 


Turto paveldėjimas pagal įstatymą

Asmuo nesudarė testamento. Šiuo atveju turto paveldėjimas paskirstomas pagal įstatymą, tai yra, pagal giminystės laipsnį. Pirmos eilės paveldėtojai yra vaikai. Antros eilės įpėdiniai - tėvai, vaikaičiai. Trečios eilės įpėdiniai - seneliai, provaikaičiai. Ketvirtos eilės įpėdiniai - broliai, seserys, proseneliai. Penkta eilė - dukterėčios, sūnėnai, tetos, dėdės. Šešta eilė - pusseserės, pusbroliai. 


Jei yra pirmos eilės įpėdinių, tada viskas yra padalinta tarp jų. Jei jų nėra, paveldėjimas yra paskirstomas antrojo etapo dalyviams. Jei nėra antro etapo pretendentų, laikomas trečiasis etapas ir taip toliau. Tos pačios eilės artimieji gauna paveldėjimą lygiomis dalimis. Tačiau palikėją pergyvenęs sutuoktinis paveldėjimą gauna kartu su pirmos ir antros eilės paveldėtojais. Jeigu nėra nei pirmos, nei antros eilės paveldėtojų, sutuoktinis paveldi visą turtą. Išspręsti paveldėjimo klausimus ir sužinoti apie savo teises Jums padės šios srities specialistai. Kvalifikuotos teisinės paslaugos TEMIDIS advokatų komandoje - susisiekite su mumis.

 

Registracija
Internetu arba +37065948043

 


Kaip atliekamas palikimo priėmimas? 

Palikimo priėmimas įvyksta, kai paveldėtojas pilnai priima paveldimą. Neleidžiama palikimo priimti arba atsisakyti iš dalies arba su sąlygomis. Svarbu laiku deklaruoti savo paveldėjimo teises - veiksmai turi būti atlikti per tris mėnesius nuo palikimo atsiradimo dienos. Tai turi būti padaryta net jei esate vienintelis įpėdinis, kitaip turtas atiteks valstybei. Atkurti teisę į paveldėjimą bus įmanoma tik per teismą. Tačiau teismas gali priimti sprendimą Jūsų naudai tik tuo atveju, jeigu praleidote reikalaujamą terminą dėl svarbių priežasčių. Viena tokių, galėtų būti, kad nežinojote ir negalėjote sužinoti apie palikimą. Taigi, palikimo priėmimas: kokie žingsniai turėtų būti atlikti?

 1. Pirmas žingsnis: susisiekti su notaru.

 2. Antras žingsnis: įvertinti savo palikimo dalį ir sužinoti ar palikėjas turėjo skolų.

 3. Trečias žingsnis: priimti arba atsisakyti palikimo.


Lietuvos įstatyme numatyti keli palikimo priėmimo būdai: 

 1. Pateikiamas pareiškimas notarui dėl palikimo priėmimo arba atsisakymo.

 2. Paveldimas turtas yra faktiškai valdomas įpėdinio (pavyzdžiui, apmokamos sąskaitos, mokesčiai susiję su paveldimu turtu).

 3. Turto paveldėjimas priimamas pagal turto apyrašą. 

Priklausomai nuo aplinkybių, notaras nurodys kokie dokumentai turi būti pateikti. Notaras padės Jums atlikti visas teisines procedūras, kad paveldėjimo reikalai būtų sutvarkyti teisingai ir be rūpesčių. 


Kaip sužinoti apie testamentą?

Dažniausiai, kai asmuo surašo testamentą, jis apie tai praneša savo įpėdiniams. Kartais jie netgi turi jo kopiją. Tačiau turite įsitikinti, kad testatorius nepakeite savo valios. Tik paskutinis testamentas yra laikomas galiojančiu. Būna ir taip, kad žinote apie testamentą, tačiau neturite jo. Bet kuriuo atveju Jums padės notaras. Pagal įstatymą jis turi patvirtinti ar yra testamentas ir išnagrinėti jo turinį. Šią informaciją jis gauna iš Testamentų registro, kur saugoma elektroninė testamento versija.

Notaras privalo su Jumis susisiekti, jeigu esate paminėti testamente ir jei notaras turi Jūsų kontaktus. Testatorius dažniausiai palieka paminėtų testamente asmenų kontaktus. Net jei nesate artimas mirusiojo giminaitis, galite kreiptis į notarą, kuris yra atsakingas už paveldėjimo bylą. Iš jo galite sužinoti ar yra testamentas ir ar esate įtrauktas į jį. Dėl išsamios teisinės konsultacijos galite kreiptis į mūsų advokatų konotorą - TEMIDIS teisininkas Vilniuje teikia visokeriopą pagalbą turto paveldėjimo klausimais. 

Turto paveldėjimas


APIE MUS


Su TEMIDIS lengva priimti geriausią sprendimą

Dirbame su jumis, kad suprastume jūsų rūpesčius ir padėtume rasti geriausią sprendimą jūsų atveju. Mūsų teisininkai teikia aukščiausios kokybės paslaugas, todėl galite būti tikri, kad Jūsų verslo ir asmeniniais reikalais bus pasirūpinta tinkamai. Esame advokatų komanda, kurios specializacija yra paslaugų teikimas privatiems klientams ir įvairaus dydžio įmonėms. Padėjome tūkstančiams žmonių pasiekti savo tikslus ir rasti geriausius sprendimus..


Mūsų teisininkai yra ekspertai, todėl sugeba rasti tinkamą sprendimą jūsų bylai ar problemai ir žino, kaip tai padaryti efektyviai - greitai ir nebrangiai. Turime patirties dirbant su klientais iš įvairių gyvenimo sričių, todėl galime jums padėti, nesvarbu, su kokio pobūdžio teisiniais iššūkiais susiduriate. Nesvarbu, ar tai būtų komercinis bylinėjimasis, ar įmonių sutartys, ar sužalojimas – mes jums padėsime!


Mes tikime efektyvumu

Teikiame teisines paslaugas asmenims ir įmonėms, įskaitant:

– Žmones, patekusius į autoįvykius ir kuriems reikia pagalbos gauti kompensaciją

– Smulkaus verslo savininkams, ieškantiems teisinių patarimų, kaip steigti savo įmonę ar plėsti veiklą

– Asmenims, kurie buvo suimti ir kuriems reikia patyrusio advokato.

Pagalba civilinėse ir baudžiamosiose bylose;

Sutarčių ir susitarimų rengimas;

Atstovavimas teisminiuose procesuose (įskaitant arbitražą) dėl bankroto ir nemokumo, taip pat ginčuose, susijusiuose su šeimos teise;

Mokesčių konsultacijos.


Siūlome pagalbą visais teisinio proceso aspektais: nuo dokumentų rengimo iki liudytojų paieškos teisminėse bylose ir prireikus net kreipimosi į teismą. Nesvarbu, kokioje byloje esate įsivėlęs – baudžiamojoje ar civilinėje – mes esame dėl Jūsų! Todėl stengiamės, kad kiekviena su mumis praleisto laiko sekundė būtų svarbi ir kiekvienas mūsų paslaugoms išleistas centas būtų to vertas.


Kai jums reikia advokato Vilniuje, Lietuvoje TEMIDIS yra teisingas pasirinkimas.

Didžiuojamės galėdami teikti aiškų, glaustą bendravimą su savo klientais, todėl galite būti tikri, kad sakydami „viskuo pasirūpinsime“, tai ir turime omenyje. Nesvarbu, ar jums reikia pagalbos skyryboms ar testamento sudarymui, mūsų teisininkų komanda padės jums kiekviename žingsnyje.


Žinome, kaip svarbu jums priimti geriausius sprendimus sau, savo verslui ir šeimai, ir esame čia, kad padėtume tai padaryti.  Suprantame, koks įtemptas gali būti teisinių problemų sprendimas, ir norime užtikrinti, kad turėtumėte viską, ko reikia, kad priimtumėte pagrįstą sprendimą dėl tolesnių veiksmų. Kai jums reikia advokato, nėra laiko gaišti. Komandoje TEMIDIS tikime, kad jūsų laikas ir pinigai yra brangūs. Siūlome visas paslaugas po vienu stogu, kad su kuo mažiau vargo gautumėte efektyviausių rezultatų. 


Tikime, kad kiekvienas klientas nusipelno didžiausio mūsų dėmesio ir pastangų. Skirsime laiko atidžiai išklausyti, ką norite pasakyti, paaiškinti, kaip jūsų situacijai taikomi įstatymai, ir sąžiningai patarti, kaip galime dirbti kartu, kad pasiektume jūsų poreikius atitinkantį rezultatą. Ir jei negalėsime jums padėti sprendžiant jūsų atvejo, iš anksto jums pasakysime, kad nereikėtų gaišti laiko ar išleisti pinigų.


 

Registracija
Internetu arba +37065948043